Forum dyskusyjne pasjonatów inwestycji – dla wszystkich którzy interesują się inwestycjami europejskimi. Znajdziesz tutaj ciekawe dyskusje, zawsze interesujące tematy. Już dziś napisz do nas i podziel się swoimi opiniami.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Pomarańcz
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-07
Liczba postów: 124

Odp: Jak zadbać o basen

Jak w temacie – interesuje mnie, jak powinienem zadbać o basen. Liczy się tylko woda czy coś jeszcze? Czytałem, że musi być przejrzysta, klarowna i coś tam jeszcze. Mógłby ktoś podpowiedzieć, jak ją zachować w takim stanie? Słyszałem dużo o glonach, jednak nie bardzo wiem, jak ich unikać. Czy lepiej wybrać wariant z chlorem czy bez chloru w wodzie? Co radzicie?

Offline

kostek
Użytkownik
Data rejestracji: 2013-06-18
Liczba postów: 66

Odp: Jak zadbać o basen

Utrzymanie basenu w należytym stanie wymaga odpowiednich kroków. Żeby uniknąć chociażby glonów, potrzeba jest właściwa filtracja. Z tego względu koniecznie trzeba zadbać o sprawną instalację basenową. Jeśli ktoś szuka dobrej firmy, produkującej preparaty do uzdatniania wody basenowej, warto zdecydować się na http://www.aquapool.pl/. Dzięki ich specyfikom zdołałem sporo rzeczy naprawić w swoim zbiorniku. Polecam spróbować.

Offline

tleniona
Użytkownik
Lokalizacja: Szczyrk
Data rejestracji: 2015-04-02
Liczba postów: 40

Odp: Jak zadbać o basen

Rzeczywiście, firma jest warta polecenia. Świetnie radzą sobie z glonem, osadzającym się często w różnego rodzaju zbiornikach. Mi pomógł preparat, który nabyłam od nich ze strony: http://www.aquapool.pl/aqua_antyglon.html. Jest naprawdę niezły – bardzo skutecznie niszczy glony już istniejące w wodzie, a później zapobiega też powstawaniu kolejnych. Po jego użyciu już nigdy nie miałam problemu z zieleniejącą wodą, do której nikt nie chciał wchodzić. Jest rzeczywiście warty polecenia. Zapewniam.

Offline

RoyRob
Użytkownik
Lokalizacja: Gdynia
Data rejestracji: 2015-04-02
Liczba postów: 39

Odp: Jak zadbać o basen

Sam korzystałem z tego preparatu. Prawdę mówiąc, brałem stamtąd także inne środki, które przydawały się do ogarnięcia wody w basenie. Wybrałem opcję z chlorem, dlatego trochę o tym poczytałem u nich na stronie. Mają zresztą osoby artykuł o dodatku, jakim jest właśnie chlor: http://www.aquapool.pl/chlor-do-basenu.html. Warto poczytać, jeśli ktoś się też na to zdecyduje lub jeśli jeszcze nie wie, ku czemu się skłaniać. Napisane rzeczywiście rzeczowo – widać, że pracują tam fachowcy.

Offline

Pomarańcz
Użytkownik
Data rejestracji: 2012-03-07
Liczba postów: 124

Odp: Jak zadbać o basen

Świetnie, bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Nie wiedziałem, szczerze mówiąc, że trzeba się zatroszczyć aż o tyle rzeczy. No nic, będę o to mądrzejszy i na pewno przejrzę dokładnie poleconą stronę. Mam nadzieję, że mój basen wreszcie będzie wyglądać tak, jak powinien wink

Offline